Інституційний репозитарій Черкаського національного університету імені Богдана Хмельницького

Метонімія як мовний засіб створення аксіологічного ракурсу топофону текстів у жанрІ “Фентезі” (на матеріалі романів Дж.Р.Р. Толкієна).

Павкін, Д. М. (2002) Метонімія як мовний засіб створення аксіологічного ракурсу топофону текстів у жанрІ “Фентезі” (на матеріалі романів Дж.Р.Р. Толкієна). Вісник Черкаського університету. Серія “Філологічні науки (№42). с. 151-157.

[img] Text
Метонімія.pdf

Download (443kB)

Резюме

Метонімія є тропом, що полягає в регулярному або оказіональному переносі імені з одного класу об’єктів або одиничного об’єкта, на інший клас чи окремий предмет, який асоціюється з даним за суміжністю, залученням до однієї ситуації. В основі метонімії лежить низка асоціативних суміжностей у структурі коду, контексту і референта. У когнітивній лінгвістиці метонімія розглядається як результат співположення ментальних просторів у межах однієї і тієї ж концептуальної царини, або концептосфери . Аналогічне трактування метонімії запропоноване й у семіотиці. Як зауважив Ц. Тодоров, в основі метонімії можуть лежати відношення як інклюзії (включення), так і ексклюзії (виключення), але при цьому обидва задіяних концепти, навіть якщо вони взаємовиключають один одного, пільно включені в якесь більш широке ціле . Більшість метонімій будується на основі інклюзії.

Тип елементу : Стаття
Неконтрольовані ключові слова: Метонімія ; фентезі ; інклюзії (включення) ; ексклюзії (виключення)
Теми: Філологічні науки
Філологічні науки > Іноземна філологія
Підрозділи: Навчально-науковий інститут іноземних мов
Користувач, що депонує: Наукова Бібліотека
Дата внесення: 19 Вер 2023 13:57
Останні зміни: 19 Вер 2023 13:57
URI: https://eprints.cdu.edu.ua/id/eprint/5713

Actions (login required)

Перегляд елементу Перегляд елементу