М. Грушевський і українська історична наука (1880-ті рр. XIX-початок XX ст.): історіографія проблеми [Електронний ресурс] : автореф. дис. на здобуття наук. ступ. доктора історичних наук

Гоцуляк, В. В. (1999) М. Грушевський і українська історична наука (1880-ті рр. XIX-початок XX ст.): історіографія проблеми [Електронний ресурс] : автореф. дис. на здобуття наук. ступ. доктора історичних наук. Дніпропетровський державний університет, Дніпропетровськ.

[img]
Preview
Text
gryshevskii.pdf

Download (16MB) | Preview

Abstract

Представлені результати наукового дослідження 80-х років ХІХ - початку ХХ ст. в українській історичній науці, як періоду інтенсивного, ідейно-концептуального самовизначення й відокремлення від пануючих наукових історичних структур та оформлення української історіографії. Розроблена теоретична модель вивчення минулого історичної науки в Україні. Автором здійснена історіографічна реконструкція і аналіз процесу вивчення й висвітлення загальних і конкретних проблем періодизації, місця тогочасної української історичної науки, починаючи з дореволюційних часів і до 1999 року. В історіографічному аспекті аналізується діяльність організаційних установ, історичних шкіл, творчість тогочасних провідних істориків. Центральне місце відведене М. Грушевському як історику, вивченню його біографії, науково-організаційної діяльності, історичної спадщини, з'ясуванню історіософії, методології, історичних та історіографічних концепцій, належності до національно-державницького напрямку в українській історіографії.

Item Type: Other
Uncontrolled Keywords: історична наука в україні ; історик м. грушевський
Subjects: Historical sciences
Divisions: Навчально-науковий інститут міжнародних відносин, історії та філософії
Depositing User: Наукова Бібліотека
Date Deposited: 05 Apr 2018 12:32
Last Modified: 05 Apr 2018 12:32
URI: https://eprints.cdu.edu.ua/id/eprint/843

Actions (login required)

View Item View Item