Інституційний репозитарій Черкаського національного університету імені Богдана Хмельницького

Теорія конструктивізму як методологічне підґрунтя досліджень освітньої діяльності молодших школярів

Шпак, В. П., Гнезділова, К. М. (2024) Теорія конструктивізму як методологічне підґрунтя досліджень освітньої діяльності молодших школярів. Актуальні питання у сучасній науці (№ 9). с. 939-951.

[img] Text
14873-Текст статті-14937-1-10-20240921.pdf.crdownload.pdf

Download (262kB)

Резюме

У статті розглянуто основні ідеї конструктивістської педагогіки, а також ступінь їх впливу на початкову освіту в умовах реформаційних змін. Розкрито зв’язок педагогіки конструктивізму з провідними філософськими і психологічними концепціями. Проаналізовано позитивні та негативні сторони теорії конструктивізму в контексті методології сучасної педагогіки. Увагу акцентовано на смисловому наповненні принципів конструктивізму з урахуванням специфіки навчання як процесу конструювання смислів, проблемного навчання, комунікативного підходу до партнерської співпраці між учасниками освітнього процесу. Виходячи з цього, зроблено акцент на розумінні специфіки взаємодії вчителя та учнів в освітньому процесі. Актуалізовано, що в конструктивістській педагогіці головним суб’єктом освітнього процесу постає не вчитель, а учень, що суттєво трансформує класичну модель ієрархічного навчання. З урахуванням теорії конструктивізму описано ефективні методи навчання в початковій школі, а також традиційні дидактичні принципи, що набувають нового значення.

Тип елементу : Стаття
Неконтрольовані ключові слова: Конструктивізм ; методологія ; теорія ; концептуальні засади ; дослідження ; освітня діяльність ; учитель ; початкова школа ; молодші школярі.
Теми: Педагогічні науки
Підрозділи: Навчально-науковий інститут педагогічної освіти, соціальної роботи і мистецтва
Користувач, що депонує: Наукова Бібліотека
Дата внесення: 13 Груд 2024 11:04
Останні зміни: 13 Груд 2024 11:05
URI: https://eprints.cdu.edu.ua/id/eprint/6714

Actions (login required)

Перегляд елементу Перегляд елементу