Інституційний репозитарій Черкаського національного університету імені Богдана Хмельницького

Медійна практика використання технологій штучного інтелекту в Україні

Надточій, О., Прудіус, Д. (2024) Медійна практика використання технологій штучного інтелекту в Україні. Інтегровані комунікації (№ 1). с. 129-138.

[img] Text
20.pdf

Download (505kB)

Резюме

У статті здійснено спробу виявлення й аналізу основних випадків та тенденцій використання технологій штучного інтелекту у вітчизняній медійній діяльності. Актуальність презентованої статті полягає в необхідності вивчення особливостей застосування штучного інтелекту в медіа. Це зумовлено тим, що активне залучення штучного інтелекту до сфери журналістики ставить перед фахівцями низку нових викликів та питань, пов’язаних з якістю, достовірністю, етикою та соціальною відповідальністю медіаконтенту, а також із роллю, статусом, правами й обов’язками журналістів та їхньої аудиторії. Штучний інтелект може створювати контент, який важко відрізнити від людського, що може призвести до маніпуляцій, обману, плагіату, порушення авторських прав та ін. Для досягнення мети застосовано комплекс наукових методів дослідження: описовий, систематизації, порівняльно-зіставний, аналізу, синтезу та узагальнення. Проаналізовано вектори розвитку проєктів із залученням штучного інтелекту від «Associated Press» – першої інформаційної агенції, яка почала поєднувати журналістську роботу з розумними технологіями. Також досліджено особливості впровадження функціоналу штучного інтелекту в медіасферу. Так, виокремлено перші приклади використання згенерованого штучним інтелектом контенту відомими вітчизняними інформаційними проєктами – «Бігус Інфо» та «Слідство Інфо», розглянуто кейси використання штучного інтелекту у виданні «Texty.org» та блозі ґрунтовної аналітики «DeepStateUA». Також у статті здійснено спробу з’ясування трансформаційного впливу штучного інтелекту на вітчизняну медіасферу. Дослідження може бути корисним для широкого кола зацікавлених осіб, зокрема медійників-практиків, а також викладачів та студентів ЗВО, науковців. Стаття сприятиме збільшенню кількості наукових досліджень з окресленої теми та дасть змогу екстраполювати теоретичні положення в практичну площину.

Тип елементу : Стаття
Неконтрольовані ключові слова: Штучний інтелект ; інноваційні технології ; медіапрактика ; медіаплатформи ; медійний інструментарій ; контент.
Теми: Масова комунікація
Комп'ютерні науки
Комп'ютерні науки
Підрозділи: Навчально-науковий інститут української філології та соціальних комунікацій
Користувач, що депонує: Наукова Бібліотека
Дата внесення: 15 Жов 2024 13:31
Останні зміни: 15 Жов 2024 13:32
URI: https://eprints.cdu.edu.ua/id/eprint/6615

Actions (login required)

Перегляд елементу Перегляд елементу