Інституційний репозитарій Черкаського національного університету імені Богдана Хмельницького

Медійна практика популяризації української мови у форматі лайфхаків

Бондаренко, Т. Г. (2024) Медійна практика популяризації української мови у форматі лайфхаків. Мовознавчий вісник (№ 36). с. 166-174.

[img] Text
Нестеренко.pdf

Download (1MB)
Офіційний URL: https://orcid.org/0000-0002-3261-2883

Резюме

У статті вивчено сучасний медійний досвід популяризації української мови у форматі лайфхаків, описано авторську практику промоціювання мовних знань через корисні поради в межах крос-платформеного ресурсу «Мова в тренді». Мета студії – дослідити медійну практику популяризації української мови у форматі лайфхаків і довести ефективність таких ресурсів для реалізації державної стратегії популяризації мови. Дослідження і систематизований виклад стали можливими завдяки застосуванню низки наукових методів: теоретичний метод і метод аналізу, метод типології, описовий, емпіричний та метод узагальнення. Витлумачено сутність понять «популяризація мови», «лайфхак» та ін. Запропоновано авторське бачення щодо типології лайфхаків на мовну тематику й виокремлено текстово-зображальні лайфхаки; відеоуроки; короткі відео (YouTube-Shorts); подкасти; гейміфікований контент (опитування, тести). Для унаочнення теоретичного викладу продемонстровано приклади мовних лайфхаків, що опубліковані в медіа, а також проілюстровано авторський практичний доробок. Підсумовано, що стратегія популяризації української мови передбачає вільне володіння українцями рідною мовою, використання української мови в усіх сферах суспільного життя, формування цілісного українськомовного інформаційно-культурного простору. Нині зафіксовано високий попит на освітні проєкти, мета яких – популяризувати українську мову. Проєкт «Мова в тренді» може стати інноваційним ресурсом для тих, хто бажає опанувати українську мову в зручному та інтерактивному форматі.

Тип елементу : Стаття
Неконтрольовані ключові слова: медіа ; популяризація ; українська мова ; лайфхак ; відеоурок ; YouTube-Shorts ; подкасти ; гейміфікований контент
Теми: Масова комунікація
Українська філологія
Підрозділи: Навчально-науковий інститут української філології та соціальних комунікацій
Користувач, що депонує: Наукова Бібліотека
Дата внесення: 15 Жов 2024 10:23
Останні зміни: 15 Жов 2024 10:24
URI: https://eprints.cdu.edu.ua/id/eprint/6603

Actions (login required)

Перегляд елементу Перегляд елементу