Інституційний репозитарій Черкаського національного університету імені Богдана Хмельницького

Особливості психологічного супроводу дітей з особливими освітніми потребами в умовах інклюзивного навчання

Зобенько, Н. А., Зорочкіна, Т. С. (2023) Особливості психологічного супроводу дітей з особливими освітніми потребами в умовах інклюзивного навчання. Академічні студії. Серія «Педагогіка» (№ 1). с. 28-34.

[img] Text
443-Текст статті-837-1-10-20230726.pdf

Download (293kB)

Резюме

У статті обґрунтовано особливості здійснення психологічного супроводу учнів з особливими освітніми потребами в закладах загальної середньої освіти. Проаналізовано, що інклюзивне навчання дітей з особливими освітніми потребами є технологічно складним процесом, який вимагає комплексної роботи команди фахівців, зокрема, і роботи практичного психолога навчального закладу, сфера діяльності якого є надзвичайно широкою. Окреслені основні напрями роботи практичного психолога, який здійснює супровід інклюзивного навчання: психологічна діагностика; корекція; консультування; реабілітація; підтримка. Акцентовано, що психологічний супровід дітей з особливими освітніми потребами сприяє високій ефективності навчання, забезпечує його варіативність, дає змогу врахувати вікові та індивідуальні особливості учнів. Психологічний супровід – комплексна система психологічних умов, підтримки, допомоги, що забезпечує успішне перебування кожної дитини в конкретному освітньому середовищі. Питання психологічного супроводу в освіті розглядається з точки зору підходу розвитку особистості, реалізації її індивідуального потенціалу. Зазначено, що здійснення психологічного супроводу дітей з особливими освітніми потребами та врахування психологічних аспектів їх розвитку, підтримання сприятливої атмосфери в дитячому та педагогічному колективах, визначення психологом реальних перспектив в особистісному зростанні та розкриття потенціалу кожногого школяра – все це і багато іншого в гармонійному поєднанні впливають на результативність освітнього процесу, реалізації особистісно-орієнтованої моделі освіти, реалізації принципу дитиноцентризму.

Тип елементу : Стаття
Неконтрольовані ключові слова: Діти з особливими освітніми потребами ; психологічний супровід ; комплексна робота команди фахівців ; організація освітнього процесу ; напрями психологічного супроводу ; психологічна діагностика ; методи діагностики ; психологічна корекція ; умови проведення корекційної роботи ; методи корекційної роботи ; психологічне консультування ; форми консультативно-просвітницької роботи ; психологічна реабілітація ; психологічна підтримка
Теми: Педагогічні науки
Психологічні науки
Підрозділи: Навчально-науковий інститут педагогічної освіти, соціальної роботи і мистецтва
Користувач, що депонує: Наукова Бібліотека
Дата внесення: 31 Січ 2024 13:58
Останні зміни: 31 Січ 2024 13:59
URI: https://eprints.cdu.edu.ua/id/eprint/5932

Actions (login required)

Перегляд елементу Перегляд елементу