Інституційний репозитарій Черкаського національного університету імені Богдана Хмельницького

Золотий некрополь у Варні

Орел, А. С., Абразумова, О. М. (2021) Золотий некрополь у Варні. Актуальні проблеми природничих і гуманітарних наук у дослідженнях молодих учених «Родзинка – 2021» : XXІIІ Всеукраїнська наукова конференція молодих учених / редкол. : О. В. Черевко (голова) [та ін.]. с. 75-76.

[img] Text
2021_rodzinkа-75-76.pdf

Download (572kB)

Резюме

Некрополь Варненського халколіту було відкрито випадково під час розкопок у західній промисловій зоні м. Варна восени 1972 р. Вже в перших могилах було виявлено неймовірну кількість золотих та мідних виробів, що негайно викликало медіа та науковий фурор у всьому світі. Могильник датують другою половиною V тисячоліття до н. е., а супроводжуючий інвентар засвідчує існування суспільства із соціальним та майновим розшаруванням, складною ієрархічною організацією та усталеними структурами влади. У некрополі зафіксовано різні обряди поховання з відповідним асортиментом знахідок. Варненський халколітичний некрополь залишається однією із найвизначнішою пам’яток археології не лише Балкан та Європи, а й усього світу. Деякі вчені припускають, що варненський некрополь є місцем поклоніння, де поховані вожді, що мають велике значення для території великого міжплемінного союзу другої половини V тисячоліття до н.е.

Тип елементу : Стаття
Неконтрольовані ключові слова: Некрополь Варненського халколіту ; м. Варна ; 1972 р. ; Балканський півострів ; Варненський некрополь
Теми: Історичні науки
Підрозділи: Навчально-науковий інститут міжнародних відносин, історії та філософії
Користувач, що депонує: Наукова Бібліотека
Дата внесення: 07 Лют 2023 11:39
Останні зміни: 07 Лют 2023 11:39
URI: https://eprints.cdu.edu.ua/id/eprint/5114

Actions (login required)

Перегляд елементу Перегляд елементу