Інституційний репозитарій Черкаського національного університету імені Богдана Хмельницького

Трансформація образу Тараса Шевченка в українському національно-ідентифікаційному дискурсі (середина ХІХ– початок ХХ ст.)

Масненко, В. В. (2015) Трансформація образу Тараса Шевченка в українському національно-ідентифікаційному дискурсі (середина ХІХ– початок ХХ ст.). Україна: культурна спадщина, національна свідомість, державність (№ 25). с. 139-150.

[img]
Перегляд
Text
cgiirbis_64 (17).pdf

Download (300kB) | Перегляд

Резюме

В статті говориться про те, що трансформація Шевченкового образу відбувалася в напрямку ускладнення смислової навантаги, зростання його полісенсовости. Водночас близькість до народно-звичаєвої традиції, особливо щодо зовнішніх формотворчих ознак, полегшувало сприйняття широким загалом. Продуктивність цього процесу підсилювалась його відповідністю романтичній інтелектуальній тра- диції, яка домінувала в українському середовищі більшу частину ХіХ ст. наступний чинник – Шевченків культ одночасно формувався в різних частинах україни: і на наддніпрянщині, і на галичині, Буковині, Закарпатті. отже, образ великого Кобзаря, поєднуючи традиційні етнічні й модерні европейські складники, досить продуктивно працював як націотворчий чинник на всій українській етнічній території. З часом цей процес підхопила українська громадськість і в еміґрації, чимало прислужившись збереженню української ідентичности у світі.

Тип елементу : Стаття
Неконтрольовані ключові слова: Т. Шевченко ; С. Русова ; позитивізм ; позитивістський інтелектуальний інструментарій
Теми: Історичні науки
Підрозділи: Навчально-науковий інститут міжнародних відносин, історії та філософії
Користувач, що депонує: Наукова Бібліотека
Дата внесення: 19 Трав 2020 17:46
Останні зміни: 19 Трав 2020 17:46
URI: https://eprints.cdu.edu.ua/id/eprint/3147

Actions (login required)

Перегляд елементу Перегляд елементу