Порівняльний аналіз алгоритму pso та його модифікацій для розв'язування задач оптимізації

Ільяхова, Н. О. (2016) Порівняльний аналіз алгоритму pso та його модифікацій для розв'язування задач оптимізації. Вісник Черкаського університету. Серія Прикладная математика. Інформатика (1-2). pp. 90-99.

[img]
Preview
Text
н.о. �%96л�%8C�%8F�%85ова, н.о. к�%80а�%81но�%88лик.pdf

Download (395kB) | Preview

Abstract

У роботі розглянуто алгоритм оптимізації роєм частинок PSO для розв’язування задач глобальної оптимізації, який відноситься до метаеврестичних методів. Метою даної роботи є проведення порівняльного аналізу канонічного алгоритму PSO та його модифікацій для розв’язування задач оптимізації. Наведено модифікації алгоритму оптимізації роєм частинок, зокрема: метод повністю інформованого рою, алгоритм PSO з обмеженням швидкості та з використанням коефіцієнта стиснення. Запропоновано схрещений алгоритм PSO та досліджено його ефективність. Описано постановку задачі бінарної лінійної класифікації. Для мінімізації функціоналу похибки при побудові класифікатора використано алгоритм PSO, його модифікації та метод стохастичного градієнтного спуску.

Item Type: Article
Uncontrolled Keywords: Алгоритм оптимізації роєм частинок % алгоритм PSO ; задача бінарної класифікації ; задачі глобальної оптимізації
Subjects: Фізико-математичні науки
Divisions: Навчально-науковий інститут інформаційних та освітніх технологій
Depositing User: Наукова Бібліотека
Date Deposited: 23 Jun 2017 13:33
Last Modified: 23 Jun 2017 13:33
URI: https://eprints.cdu.edu.ua/id/eprint/783

Actions (login required)

View Item View Item