Репозитарій ЧНУ

Порівняльний аналіз алгоритму pso та його модифікацій для розв'язування задач оптимізації

Ільяхова, Н. О. (2016) Порівняльний аналіз алгоритму pso та його модифікацій для розв'язування задач оптимізації. Вісник Черкаського університету. Серія Прикладная математика. Інформатика (1-2). с. 90-99.

[img]
Перегляд
Text
н.о. �%96л�%8C�%8F�%85ова, н.о. к�%80а�%81но�%88лик.pdf

Download (395kB) | Перегляд

Резюме

У роботі розглянуто алгоритм оптимізації роєм частинок PSO для розв’язування задач глобальної оптимізації, який відноситься до метаеврестичних методів. Метою даної роботи є проведення порівняльного аналізу канонічного алгоритму PSO та його модифікацій для розв’язування задач оптимізації. Наведено модифікації алгоритму оптимізації роєм частинок, зокрема: метод повністю інформованого рою, алгоритм PSO з обмеженням швидкості та з використанням коефіцієнта стиснення. Запропоновано схрещений алгоритм PSO та досліджено його ефективність. Описано постановку задачі бінарної лінійної класифікації. Для мінімізації функціоналу похибки при побудові класифікатора використано алгоритм PSO, його модифікації та метод стохастичного градієнтного спуску.

Тип елементу : Стаття
Неконтрольовані ключові слова: Алгоритм оптимізації роєм частинок % алгоритм PSO ; задача бінарної класифікації ; задачі глобальної оптимізації
Теми: Фізико-математичні науки
Підрозділи: Навчально-науковий інститут фізики, математики та комп’ютерно-інформаційних систем
Користувач, що депонує: Наукова Бібліотека
Дата внесення: 23 Черв 2017 13:33
Останні зміни: 23 Черв 2017 13:33
URI: http://eprints.cdu.edu.ua/id/eprint/783

Actions (login required)

Перегляд елементу Перегляд елементу