Інституційний репозитарій Черкаського національного університету імені Богдана Хмельницького

Методичні рекомендації з курсу «Актуальні проблеми конституційного, адміністративного, кримінального права та процесів» для студентів спеціальності 081 «Право» ОС «Магістр»

Кузьмінський, О. О., Обрусна, С. Ю., Постригань, Т. Л. (2024) Методичні рекомендації з курсу «Актуальні проблеми конституційного, адміністративного, кримінального права та процесів» для студентів спеціальності 081 «Право» ОС «Магістр». [Навчальний матеріал]

[img] Text
Методичка АП конституційного, адміністративного, кримінального права та процесів.pdf

Download (811kB)

Резюме

Сучасне правове середовище, як в Україні, так і в усьому світі, неперервно перебуває у стані динамічних змін. Політичні, економічні, соціальні та технологічні трансформації постійно породжують нові правові виклики та проблеми, які вимагають компетентної юридичної експертизи для їх вирішення. У цьому контексті вивчення дисципліни «Актуальні проблеми конституційного, адміністративного, кримінального права та процесів» набуває особливої вагомості для студентів спеціальності 081 «Право» другого (магістерського) рівня вищої освіти. Розуміння та вміння ефективно застосовувати норми конституційного, адміністративного та кримінального права є необхідними для успішної кар'єри в сфері права. Підготовка юристів, які мають глибокі знання і розуміння цих галузей права, відіграє ключову роль у забезпеченні правової стабільності та правопорядку в суспільстві. Зокрема, аналіз актуальних проблем конституційного, адміністративного та кримінального права допомагає зрозуміти складні взаємовідносини між державною владою та громадянами, а також розвивати механізми захисту прав та свобод особи. Мета вивчення дисципліни полягає не лише у засвоєнні теоретичних знань, але й у розвитку практичних навичок, які дозволять студентам успішно застосовувати їх у різних сферах правової діяльності. Завданнями вивчення дисципліни передбачено: - вміти вільно орієнтуватися в чинному законодавстві та аналізувати зміст нормативних актів; - вміти розрізняти види публічного адміністрування та продемонструвати розуміння поняття «суб’єкт публічного адміністрування» (адміністративний орган), ознаки суб’єкта публічного адміністрування, групи суб’єктів публічного адміністрування; - вміти продемонструвати суб’єкти публічного адміністрування та розрізняти публічний інтерес; - вміти визначати основні напрямки кримінальної процесуальної політики; -вміти здійснювати пошук та об’єктивний аналіз матеріалів правозастосовної діяльності при кримінально-правовій кваліфікації кримінальних правопорушень; - розкривати зміст кримінального проступку; - вміти брати участь у колективному обговоренні суперечливих випадків адміністративного та кримінального права, аргументувати власну думку в т.ч. в усних та письмових повідомленнях, усвідомлювати переваги та недоліки власної позиції та позицій інших учасників дискусії ; - вільного володіння науковим, нормативним та інтерпретаційним (судовим, роз'яснювальним) матеріалом і застосування його на практиці. Удосконалення навчального процесу та науково-методичного забезпечення у сфері публічного права є актуальною потребою. Тому укладач пропонованого посібника зробив спробу систематизувати і в логічній послідовності, дотримуючись принципу науковості, викласти матеріал до вивчення курсу «Актуальні проблеми конституційного, адміністративного, кримінального права та процесів».

Тип елементу : Навчальний матеріал
Неконтрольовані ключові слова: Конституційне право ; адміністративне право ; кримінальне право ; кримінальні процеси
Теми: Юридичні науки
Підрозділи: Навчально-науковий інститут економіки і права
Користувач, що депонує: Наукова Бібліотека
Дата внесення: 15 Лип 2025 08:59
Останні зміни: 15 Лип 2025 11:57
URI: https://eprints.cdu.edu.ua/id/eprint/7083

Actions (login required)

Перегляд елементу Перегляд елементу